Primerjava 1 : 1
101ogledov

Cupra Raval 155 kW - 51.7 kWh vs. Renault 4 E-Tech 52kWh 150hp

Cupra Raval 155 kW - 51.7 kWh in Renault 4 E-Tech 52kWh 150hp sta električni vozili z različnima profiloma. Cupra Raval pri 32.990 € ponuja 51.7 kWh baterijo in 444 km po WLTP, Renault 4 E-Tech pa pri 32.190 € razpolaga z 52 kWh baterijo in 400 km dosega. Cenovna razlika znaša 800 € — Renault 4 E-Tech je 2 % cenejši. Pri dosegu Cupra Raval prevozi 44 km več (10 % daljši doseg po WLTP). Spodaj sledi podrobna primerjava po vseh ključnih kategorijah za slovenski trg — cena, TCO, baterija, polnjenje, zmogljivost, prostor in varnost.

Skupni razglas · 17 kategorij
Zmagovalec: Cupra Raval 155 kW - 51.7 kWh (10 : 5)
Cupra Raval 155 kW - 51.7 kWh zmaga v 10 kategorijah · Renault 4 E-Tech 52kWh 150hp v 5 · 2 neodločenih.
Cena
Renault 4 E-Tech je za 800 € cenejši (2 %).
Doseg WLTP
Cupra Raval prevozi 44 km več (10 % dlje).
Hitro polnjenje
Cupra Raval polni pri 105 kW, Renault 4 E-Tech pri 101 kW DC.
Pospešek 0–100
Cupra Raval pospeši v 7.1 s (1.1 s hitreje).
Cena & TCO

Renault 4 E-Tech je nabavno cenejši za 800 € (2 %) — pomemben dejavnik za skupne stroške lastništva na slovenskem trgu.

32.990 €
Cena (bruto)
32.190 €
500 € / mes.
TCO / mesec
490 € / mes.
Baterija & doseg

Cupra Raval ponuja 44 km daljši WLTP doseg — primerneje za daljša potovanja.

51.7 kWh
Baterija
52 kWh
444 km
WLTP doseg
400 km
15.7 kWh/100km
Realna poraba
16.3 kWh/100km
Polnjenje

Cupra Raval se polni z 10 na 80 % v 24 minutah — 7 min hitreje.

105 kW
DC največ
101 kW
24 min
DC 10–80 %
31 min
11 kW
AC polnjenje
11 kW
Zmogljivost

Cupra Raval pospeši v 7.1 s — 1.1 s hitreje.

7.1 s
0–100 km/h
8.2 s
160 km/h
Vrhunska hitrost
150 km/h
155 kW (211 PS)
Moč motorja
110 kW (150 PS)
290 Nm
Navor
245 Nm
Prostornina & dimenzije

Cupra Raval ima 21 L večji prtljažnik (441 vs 420 L).

441 L
Prtljažnik
420 L
—
Frunk
—
4.05 m
Dolžina
4.14 m
1610 kg
Masa
1537 kg
Varnost & vleka

Euro NCAP ocena ni na voljo za oba modela; preverite tudi vlečne zmogljivosti in V2L funkcijo.

—
Euro NCAP
—
1200 kg
Vleka
750 kg
Pogosta vprašanja
Katero vozilo je cenejše — Cupra Raval ali Renault 4 E-Tech?+

Renault 4 E-Tech je cenejši za 800 € (2 %). Cupra Raval stane 32.990 €, Renault 4 E-Tech pa 32.190 €.

Katero vozilo ima daljši doseg?+

Cupra Raval ponuja 44 km daljši doseg po WLTP standardu (444 km vs 400 km).

Katero vozilo se hitreje polni?+

Cupra Raval se polni z 10 na 80 % v 24 minutah (pri 105 kW DC), kar je 7 min hitreje od tekmeca.

Katero vozilo ima večji prtljažnik?+

Cupra Raval ima 21 L večji prtljažnik (441 L vs 420 L).

Katero vozilo je bolj primerno za slovenski trg?+

Za slovenski trg je ključen skupni strošek lastništva (TCO) — nakup, energija, vzdrževanje in amortizacija. Spodnja primerjava po kategorijah pokaže, katero vozilo je dolgoročno ugodnejše.

Podobne primerjave
Bi radi zamenjali eno od vozil?
Kliknite “Zamenjaj” na kartici zgoraj ali pojdite nazaj v izbirnik.
Odpri izbirnik